Už žádný pláč, už žádný vztek, Patrola má na vše lék!

Tlapková patrola! V mém okolí není snad jediná maminka, které by se při znění těchto slov neježily všechny vlasy 🙂 Já se tedy mezi ně hrdě řadím, protože Tlapková patrola u našich kluků boduje letos už druhé Vánoce, což považuji za mimořádný úspěch. Pro Tlapky, samozřejmě. Pro mě a v mých uších neustále znějící znělku už tolik ne 🙂

Tlapková patrola je zkrátka fenomén. Šest malých, odvážných štěňat v čele s malým chlapcem, kterého nejenže dospěláci neberou jako dítě, ale ještě mu vždy zavolají, když mají sami nějaký problém, nadchli tisíce podobně malých (i ještě menších) kluků a holek. Ryder zkrátka nezná problém, vždy si ví rady a jeho parta dokáže vyřešit každý problém.

Nám doma Tlapky nejednou, v duchu jejich znělky, zachránily situaci. Když kluci nechtěli jít k doktorovi, šup, koukli jsme na díl, kde Tlapky ukazují své strachy a společně je překonávají. Když kluci upadnou, vždycky si vzpomeneme na malého nešiku Marshalla, který padá prakticky neustále, a slzičky jsou pryč. Možností, jak se s malými pejsky ztotožnit, nabízí tento seriál neomezeně.

Tlapky v tisku

Nyní se k nám ale Tlapky dostaly i v tištěné podobě. Knihy s příběhy Tlapek už doma také máme, ale poprvé se do našeho dětského pokojíčku dostal Tlapkový časopis. Sláva to byla velká už od momentu, kdy jsem klukům řekla, že si jdeme na poštu pro překvapení. Na to, zda to byla láska na první pohled můžete mrknout na video 🙂

My jsme dostali možnost prohlédnout si vydání 10/2020, které obsahovalo kromě časopisu i 3 dárky – Dalekohled, odznak Tlapek a hodinky s měnícím displejem. Pokud jde o dárky, tak kluci z nich měli velkou radost, já osobně bych i zde vytkla (stejně jako u Binga a Peppiny), že byly všechny z plastu. U hodinek bych také vyměnila zapínání. S tím jsme hodně bojovali a nakonec jsem jim prostě namísto řemínku natáhla stužku a uvazovala jsem jim je na mašličku na zápěstí. Klukům to ale nijak nepřekáželo, hlavně, že každý měli to své 🙂

Časopis je velmi pěkně graficky zpracovaný a oceňuji velké množství různorodých aktivit, které zvládnou i menší děti. U nás aktuálně frčí foukací fixy, takže většina barevných ploch určená k vymalování, je vyfoukaná. Mně se velmi líbila dvojstránka na trénink paměti a také „okénko pro rodiče“. Zde najdete zajímavé tipy a na další hry a aktivity.

K dostání je časopis buď v trafikách a na poště (pokud budete mít štěstí a nebude vyprodáno) anebo si jej můžete objednat jako předplatné ZDE.

Jak už jsem psala v minulých recenzích, předplatné časopisu může být velmi milým dárkem pod stromeček anebo oblíbenou součástí pravidelné návštěvy u babičky a dědy.

Už jste četli i další články?