TEPLÁKOVÝ SYNDROM aneb Krásná jen pro někoho?

Před nějakou dobou jsem se potkala s kamarádkou (ano, zcela výjimečně se mi poštěstí i takové chvíle) a během diskuze se, ani nevím jak, stočila i řeč ke kosmetice. No dobře, trochu vím jak. Jsme dvě ženské a kamarádka je navíc vizážistka, takže téma make-upu a řasenek bylo tak trošku nasnadě. A přišly jsme na zajímavý fenomén. Jana jej nazvala TEPLÁKOVÝ SYNDROM. A protože jsme si jej nemohly nechat pro sebe, sepsala jej Jana pro vás i do následujícího článku. Jakéhosi mementa nás, uhoněných a věčně nestíhajících mám a dam 🙂

Líčení jako fenomén historie

Už od pradávna jsou ženy tou krásnější polovičkou. Historicky se svůj půvab snažily podtrhnout ozdobami nebo líčidly, které odpovídaly tehdejším kulturám, ať už se jednalo o starověký Egypt nebo viktoriánskou Anglii. I dnes jsme stále ta polovina populace, která tráví v koupelně více času. Ale jako všude, i v této oblasti najdeme extrémy. Některé ženy si dávají na svém vzhledu záležet až příliš, a pak člověk mnohdy přes tři vrstvy líčidel ani netuší, jestli je to ještě stále tatáž žena jako na začátku. Druhým pólem jsou ženy kosmetikou „nepolíbené“, které se cítí nejlépe bez všech líčidel.

Já si myslím, že v tomhle případě bychom se měly držet určitého zlatého středu, a to zejména podtrhnout svou přirozenou krásu pravidelnou péčí o pleť a lehkým denním líčením. Jenže v dnešní době slyším téměř z každé strany, že to zabere spoustu času a že děti nespí, snídaně se sama neudělá, manžel si toho stejně nevšimne, pes se musí jít vyvenčit, … a prostě tisíce výmluv a obhajování se, proč si vlastně nejsme schopné ráno dát ani řasenku nebo tónovací krém.

Make-up, řasenka, rtěnka. Pro mámy na mateřské zbytečnost nebo nezbytná výbava?

Teplákový syndrom?!

A tady začíná přicházet pomalu a zlehka teplákový syndrom. A když ho chytneme, tak už se z něj jde velmi těžko dostat. Že jste o něm ještě neslyšely? Příznaky jsou velmi jasné a viditelné hned na první pohled: mastné vlasy v drdolu, který máme na hlavě už 3 dny a pravděpodobně s ním i spíme, vytahané tričko minimálně s jednou dírou nebo jedním flekem, v extrémních případech poblinkané či počůrané, na obličeji milión černých teček, kruhy pod očima a k tomu červený flíček uprostřed čela. A jako zlatý hřeb – vytahané tepláky. Asi nebude žádným překvapením, že tento syndrom postihuje ženy ve věku 20-35 let a zejména mámy na rodičovské dovolené.

Teplákový syndrom bývá zpravidla každodenní záležitost, pokud ovšem …

… nedostaneme pozvánku na sraz ze základky po 20 letech! V tyto dny syndrom záhadně mizí a z nás, „teplákových“ žen se stávají super kočky, které si zajdou na kosmetiku, koupí si něco nového, nahodí perfektní make-up a večer patří mezi hvězdy. Ovšem v sobotu ráno, když odlepíme od sebe černé oči stále ještě slepené řasenkou, si na sebe opět navlékneme ty tepláky a jede se dál..

Trochu paradox, že?

A teď otázka k zamyšlení. Proč syndrom záhadně mizí kvůli lidem, které jsme neviděly 20 let? A proč syndrom opět naskočí o víkendu doma vedle muže, kterého jsme si zvolily jako svého životního partnera?

Tady jsou veškerá vysvětlení málo platná. Jediné, co mě napadá, že teplákový syndrom je podporován zvykem a asi i pohodlností. A také se ještě někdy najdou výmluvy typu „můj chlap stejně nemá rád, když jsem nalíčená“…

Milé dámy, jednou už jsme ženy a Bůh nám nadělil spoustu krásných a nepřekonatelných úkolů, jako třeba porodit děti, starat se o ně a vytvářet doma rodinnou pohodu. Jenže nezapomeňme na jednu věc. Děti jednou vyrostou (a bude to, než řekneme švec) a odejdou pryč a budou žít svůj vlastní život. A nám doma zůstane ten muž, kvůli kterému jsme na prvním rande měly motýlky v břiše. Nenechme to dojít až tam, že až děti odejdou, budeme dva skoro cizí lidé.

Výzva!

Proto vás vyzývám, hýčkejte si svého muže a třeba to, že necháte odejít teplákový syndrom, může být první krok. Buďte pro něj krásná a přitažlivá, i když máte doma děti. Sama mám dva malé kluky a vím, že je to někdy náročné. Ale pokud chceme, tak to prostě nějak zvládneme. Pokud jsme zvládly ty naše prcky nosit 9 měsíců pod srdcem, pokud jsme zvládly porod a šestinedělí, pokud zvládáme bezesné noci, kdy jsou děti nemocné, do toho uklízet, vařit a vůbec zajišťovat chod domácnosti, tak těch 10 minut ráno pro sebe někde najdeme a naopak myslím, že si je zasloužíme. Zasloužíme si za to všechno, co děláme, být krásné a sebevědomé. A naši muži si zaslouží mít doma přitažlivou ženu. TU, do které se tenkrát zamilovali. Pojďme jim společně ukázat, že nám za to stojí 🙂

Jana Maralíková – vizážistka

Za zkoušku nic nedáme, ne?

Uff, je to drsné, že? Taky jsem z toho byla na začátku trochu vedle, protože já jsem teplákovým syndromem prošpikovaná skrz naskrz! Ale tohle má něco do sebe. Takže dámy, jdeme se odteplákovat? Zbavit se syndromu a být zase krásné pro ty naše chlapy?

A aby to nebyl takový šok, Janička už pro nás chystá další článek, který nám s tím pomůže – „Jak být krásná za 5 minut“. Těšme se – a chlapi taky!

Já to (pů)jdu alespoň zkusit (sem tam) 😉


Už jste četli i další články?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *