RECENZE: Facebooková skupina „Pomelo dětem – placený klub pro úžasné rodiče.“

Musím se přiznat, že kdyby mě Lucie, zakladatelka Facebookové skupiny „Pomelo dětem“ , aktivně neoslovila s žádostí o recenzi, asi bych se k ní podle názvu jinak nedostala. A to by bylo velká škoda.

Klub Pomelo dětem

Uzavřený a placený klub „Pomelo dětem“ navazuje na Facebookovou stránku „Pomelo – zdravotní poradenství„. Na Facebookové stránce najdete poradenství z oblasti kosmetiky, výživy, i léků a bylinek. V placeném klubu potom můžete využít i osobního poradenství, zaslat Lucii přímo konkrétní dotaz a odpověď máte v cuku letu na Messengeru. V placeném klubu jsem také narazila na zajímavé rozbory jídel pro děti. Víte třeba, kolik cukru je v Pribináčku? Sledujete to? A co takové Kiri tyčinky? Co všechno obsahuje tavený sýr, který je jeho součástí a proč vlastně vůbec dětem nepomůže při získávání vápníku? A je vhodné používat při kojení Bepanthen na popraskané bradavky? Tohle a mnoho jiného (pro mě mnohdy i nečekaného a překvapivého) jsem v Klubu našla.

„Členům skupiny odpovídám na dotazy zdarma. V závislosti na druhu členství můžou psát buď na Facebooku (to všichni) nebo i volat. Odpověď píši co nejdříve a potom ji i zveřejňuji (s odstupem, záleží, kolik je dotazů). Ale rodič tu svou odpověď má ve zprávě dříve, než je zveřejněná ve skupině a nemusí čekat.“

Lucie Dědková, zakladatelka klubu Pomelo dětem

A jak poznám, že jsou to dobré rady?

Tohle byla první otázka, která mě napadla. Na internetu je přece milion nejrůznějších stránek a poradců. A vlastně každý z nich si může vytvořit Facebookovou stránku anebo skupinu a radit ostatním. Proč bych měla věřit zrovna této? Mě osobně přesvědčily dvě věci. Za prvé, že Lucie je vystudovaný farmaceut, tedy lékárnice. Koho jiného byste se chtěli zeptat v sobotu večer na vhodnost podávaných léků dětem? Kamarádky? Babičky? Já osobně preferuji odborníka. A není-li po ruce lékař, pak by jej v tomto případě měl vystudovaný lékárník plně zastoupit. V otázce léků jsem tedy měla jasno. Ale jak může lékárník poznat výživové složení a radit v oblasti stravy? Tak jsem trošku šťourala a pokládala Lucii možná až moc dotěrné dotazy 😀 , ale díky tomu jsem zjistila, že kromě farmacie si později doplnila vzdělání certifikovanými kurzy výživového poradenství, a to jak pro děti do 6 let, tak i pro starší děti a dospělé.

Mým cílem teď není tady Lucku vychválit, ale ukázat vám a vysvětlit, proč já jejímu úsudku věřím více, než různým neověřeným stránkám a informacím různě z internetu.

Jak se do klubu dostanu?

Jednoduše. Klub je aktivní na facebooku, klikněte ZDE a dostanete se na úvodní stránku. Klub je placený, jeho cena je 99,-Kč/ měsíčně. Členství můžete kdykoliv ukončit, není zde žádná speciální podmínka. Lucie příspěvky publikuje průběžně, pokaždé se zaměřením na jiný typ produktu.

Můj názor

Jsem ráda, že se na trhu objevilo „něco“, kde nejde o zisk z prodeje produktů nebo nějakých konkrétních léků. Osobně mám za poslední dobu spoustu negativních zkušeností z „poradenství“ v jednom řetězci lékáren (musím to dát do závorek, protože tomu se opravdu poradenství ani říct nedá). Kluci bývali nemocní a pokaždé, když jsem muže vyslala do lékárny pro konkrétní lék, vrátil se s jiným lékem, vždy se značkou té lékárny. Paní lékárnice jej vždy (doslova) ukecala a on jako laik jí jednoduše věřil. Proto už teď do lékáren chodím sama 😀

Proto mi přijde tak bezva mít po ruce někoho, na koho se můžu obrátit, když nastane problém a vím, že není jeho cílem mi něco prodat. Kombinace výživového specialisty a farmaceuta mi přijde velmi zajímavá, protože ne vždy jsou nutným řešením jen prášky. Někdy stačí jen úprava stravy, zařazení vhodné potraviny s konkrétním minerálem nebo vitamínem a není ani nutné kupovat drahé preparáty. A o zrecenzování různých dobrotek pro děti ani nemluvě 🙂

Za mě můžu klub doporučit všem úžasným rodičům, kteří sledují můj web. A vlastně i těm ostatním 🙂

Už jste četli i další články?