PODZIMNÍ TVOŘENÍ PRO DEŠTIVÉ DNY – 2. díl

V minulém článku nás Katka provedla podzimním tvoření pro menší děti. V tomto článku najdete inspiraci, jak zabavit trošku větší děti. A na konci nepřehlédněte i jeden podzimní tip pro dospěláky 😉

Podzimní náhrdelníky pro slečny

Červené plody šípků přímo lákají k tvořivosti. Při procházce si je maminka může nasbírat na čaj a mala slečna třeba právě na podzimní náhrdelník.

Pokud už jsou děti starší a nebojíte se jim svěřit nit s jehlou do rukou, tak během chvilky navlékání vytvoříte krásnou ozdobu na krk nebo dlouhý závěs – girlandu, kterou můžete nechat zavěšenou na okenním rámu jako podzimní ozdobu.

Šípky mají v domácnosti bohaté využití.

Postavičky a zvířátka

Kaštany a žaludy se vždycky hodí. Vyrazte společně s dětmi do parku pro pár plodin a uvidíte, že už jenom sbírání bude pro děti zážitkem. Tyto plodiny poté využijete na různé výrobky.

Klasikou jsou postavičky nebo zvířátka. Stačí si připravit lepidlo, nůžky, nožík a špejle a můžete se do společného tvoření pustit třeba i s tátou nebo babičkou.

Pokud hledáte spojení několika činností anebo jsou děti na náročné kaštanové tvoření ještě moc malé, zkuste si z kaštanů vyrobit šneky – potřebovat budete jen plastelínu, kaštany a popřípadě sirky na růžky. Z plastelíny uhnětete váleček, do kterého „posadíte“ kaštan namísto sněčího domečku. Sirkami vytvoříte oči a originální výtvor je na světě.

Troufnete si i na takovéhoto ježka?

Kytice růží

Teď tedy hlavně pro maminky nebo už starší děti.

Kdo by doma nechtěl velkou kytici růži. Ale jestli je vám líto řezaných kytek, tak jako mě, tak si doma vytvořte vlastní z listí. Vydrží vám dlouho a vypadá úžasně.

Nasbírejte plno listí – javorových. Nejlépe v době, kdy jsou různě zbarvené. K vytvoření fantastické kytice budete potřebovat ještě drátek nebo bavlnku a lak na vlasy.

Jak kytici vyrobit?

  • Vezmete si do ruky jeden list, přehnete ho pevně napůl a začnete ho od kraje stáčet do ruličky, tak aby vám vzniklo „srdce“ květu.
  • Nyní si do ruky vezměte další list a hotový stočený střed budoucího květu umístěte do středu druhého listu z rubové strany. Oba listy v dolní části jednou rukou pevně přidržte, druhou rukou ohněte podložený list v půli, ale ohyb nevyhlazujte, a z obou stran obtočte složený list kolem středu květu tak, aby kraje listu směřovaly dolů.
  • Tak postupujte, dokud nebudete spokojeni s velikostí květu růže. Pokaždé jen další list umístěte na opačnou stranu než ten předchozí.
  •  Nakonec vzniklý květ v dolní části pevně svažte bavlnkou nebo tenkým provázkem. Hotové růžičky pak můžete třeba naaranžovat do kytice, kterou dokola obložíte listy.
Kytice růží z podzimního listí. Převzato z webu carujeme.cz / inspirace Nicole Duke, dne 7.11.2019

A něco pro dospěláky …

Kaštany mají zázračnou moc. Pár si jich nasbírejte i pro sebe jen tak do kapsy a budete mít hned energii na rozdávání. A také si můžete vyrobit kaštanový elixír 🙂

Budete potřebovat:

60 ml alpy (francovky)
2 kaštany

Příprava: Vezměte si uzavíratelnou láhev, nalijte do ní alpu. Rozkrojte kaštany na kousky a vložte do láhve s alpou. Nechte měsíc uležet. Občas láhev protřepejte. Po měsíci sceďte a slijte nazpět.

Použití: Na uvolnění svalů, kloubů, na otoky. NEPÍT!

Ještě více inspirace?

Pro další úžasné tipy můžete mrknout třeba na web www.carujeme.cz, odkud jste mohli vidět i tip na krásnou „růžovou“ kytici.

A jaké podzimní aktivity si pamatujete ze svého dětství?

Už jste četli i další články?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *