O MNĚ

Ahoj. Jmenuji se Zuzka. A jsem máma tří malých úžasných rošťáků a žena jednoho statečného Slováka, kteří mi (všichni) občas pijí krev a jindy bych je láskou snědla. Asi jako každá z nás.

Máma máma!

Právě proto vznikl tento blog, abych se s vámi mohla podělit nejen o ty hezké a veselé momenty, kterých je samozřejmě spousta, ale i o ty náročnější chvíle mateřství a manželství, o kterých se třeba tolik nemluví.

Život s dětmi je krásný, ale není jednoduchý. Je spousta věcí, na které vás žádné chytré weby nepřipraví. Někdy vám o nich neřeknou ani nejlepší kamarádky, protože se stydí, nevěří si nebo se jen cítí hloupě. Já jsme všechny tyto pocity zažila, a to je i důvod proč o nich chci psát. Abyste se tak nemusely cítit i vy.

Zkrátka tím chci říct, že v tom nejste sama. Jsme mámy a ne super hrdinové z pohádky nebo roboti, který žije z dobrého slova. Společně můžeme táhnout za jeden provaz a – také jak doufám – se vy zde budete moci odreagovat čtením některých našich úsměvných příhod (a těch není zrovna málo 🙂 )

Máma podnikatelka!

Být s dětmi je úžasně naplňující, ale na druhou stranu někdy natolik frustrující, že abych se „nezbláznila“, musela jsem začít dělat něco „normálního“. S takovým počtem dětí ale nebylo reálné chodit do práce, ani nikam pravidelně dojíždět. A protože myšlenka na vlastní podnik se mě držela už dlouho, i když jen tak jedním prstíčkem a nenápadně, usoudila jsem, že TEĎ je to ten moment. Ono TEĎ bývá často tou nejlepší dobou pro jakýkoliv začátek. Ale o tom někdy jindy v samostatném článku 🙂

Zkrátka a dobře, rozhodla jsem se založit si svůj eshop s moderními látkovými plenkami a zkusit to. Najdete jej pod tímto odkazem s názvem ESHOP a patří k němu i má poradenská stránka PŘEBALUJI MODERNĚ.
Jak mi to s podnikáním jde a nejde budu také psát. Abyste se pak, až se vydáte stejnou cestou, mohly vyvarovat chyb, které se mně povedlo nasekat. A také vám třeba mé tipy pomohou do úplného začátku.

Máma biolog!

Na tuhle svou podobu mámy jsem původně skoro zapomněla! Ale přírodu miluji už od svého dětství, a vedu k jejímu poznávání i své děti. Vystudovala jsem molekulární biologii a genetiku, takže vemte jed na to, že když budou chtít kluci nastoupit do školy, budou muset povinně odříkat všechny Mendelovy zákony genetiky 🙂
A vy s námi můžete mrknout na to, jak nám to poznávání jde. Dám vám tipy na zajímavé knížky nebo barevné pokusy, které si s dětmi budete moci doma vyzkoušet.
Věda je super, tak věřím, že nadchneme i vás 🙂

Máma nemáma!

Má stránka a blog ale nejsou určené jen pro mámy, i když to tak asi prozatím vyznělo. Budu ráda, a budu se snažit, abyste se zde cítily příjemně i vy, nemámy, a načerpaly zde (všechny bez rozdílu) nějakou inspiraci do svého vlastního rodinného i pracovního života.
(Ne)tatínkové taky!

Vaše,