RECENZE: Lékařský set, který vás zachrání (nejen) v zimě

Je to už několik měsíců, kdy jsem oslovila značku PlanToys s dotazem o spolupráci. Moc jsem od toho nečekala, jsem jen malý bloger, ale přesto jsem tak nějak tajně doufala, že by to mohlo klapnout. Tuto značku totiž miluji nejen já, ale i naši kluci. A spolupráce s nimi byla mým velkým snem. Když se mi jednoho dne z firmy ozvali a dohodli jsme se, že s kluky můžeme otestovat jeden z jejich výrobků – Lékařský set, byla jsem nadšená. Ale nebylo to nic proti tomu, když k nám kufřík k otestování dorazil.

Lékařský set poprvé v akci

První setkání kluků s tímto kufříkem jste mohli sledovat naživo na Facebooku 3 pod 30, kde v sekci Videa najdete záznam. Za sebe můžu jen říct, že jsem dlouho neviděla takové nadšení v dětských očích, jako tehdy, když se společně vrhli na rozbalení novinky. Díky tomu, že sada obsahuje celkem 5 lékařských pomůcek, nebyl problém si je rozdělit. Popravdě jsem se nejdříve trochu bála, jestli nástroje kluky zaujmou. Zaujaly dokonale 🙂 Dokonce největší úspěch sklidilo kladívko ke zjišťování patelárního reflexu (to, jak se jím ťuká do kolene), což jsem vůbec nečekala. Injekce a stetoskop poznali okamžitě, protože je znají z vlastních zkušeností z ordinace naší paní doktorky. Posledním prvkem byl tlakoměr. Ten kluci neznali, ale vysvětlili jsme si, že slouží na měření srdíčka, čemuž nám pomohlo i grafické znázornění na „přístroji“.

Malí medici

Nadšení z hraček klukům vydrželo opravdu dlouho. Aktuálně máme lékařeśký set doma asi 10 dní a nebylo by dne, kdy by jej nevytáhli a nehráli si s ním (což tedy překvapilo i mě). První dny jsme si každé ráno hráli na doktory, a jámáma byla samozřejmě pacient. Protože jsem ale ráno vždy „trpěla“ především na bolavé břicho a po vyšetření mi byla doporučena snídaně a čaj, nebylo to zase takové zlé 🙂 „Horší“ to bylo, když jsem během dopoledne chtěla cokoliv udělat. Neustále jsem totiž měla na sobě připevněný tlakoměr (zapomněla jsem ještě zmínit, že tato hračka při mačkání balonku píská) anebo jsem musela chodit na kontroly, jestli se už mému bříšku daří lépe. Často ani nechyběla podpůrná injekce. Postupem času jsme set „vytunili“ a přidali ještě pár náplastí a obvaz. Tři dny jsme i s tátou chodili oblepení náplastmi stejně tak kluci. A i dneska, když si Vojtíšek přišel postěžovat, že se bouchl do nohy, ho jeho starší bráška poctivě ošetřil.

Můj názor na Lékařský set PlanToys?

Jsem velmi příjemně překvapená, jaký úspěch sada u kluků sklidila. Trochu jsem se bála, jestli je to bude bavit, když nikde nic nebliká, nehraje, nic se pořádně nemačká. Ale musím opravdu upřímně říct, že je to vynikající hračka, která děti dokáže na dlouhou dobu zaujmout. Ideální pro zimní dny, kdy trávíme s dětmi velkou část dne doma a neustále vymýšlíme, jak je jen zabavit. Tak tohle je perfektní způsob. Pokud máte dětí více, mohou si hrát společně anebo s vámi. Jedináčci zase mohou vyšetřit všechny své plyšáky, hračky nebo zbytek rodiny.

Velké plus vidím také v tom, že si během „vyšetřování“ ukazujeme, kde se nacházejí jednotlivé orgány, učíme se části těla, vysvětlujeme si, jak přístroje fungují. Kluky to přirozeně motivuje ptát se a dozvídat se tak více informací o vlastním těle.

A ještě jeden aspekt považuji za extrémně důležitý (hlavně v dnešní době) a tím je empatie. Schopnost vcítit se do druhého a přijmout informaci, že někoho něco bolí, ačkoliv my jsme zrovna v tu chvíli v pořádku. Vyslechnout jej, ošetřit a nabídnout řešení jeho problému. Umět se postarat o druhého je jedna z vlastností, kterou chci u kluků rozvíjet a tento lékařský set mi v tom velmi nenásilně pomáhá.

„Maminko, ještě tě bolí bříško?“

Proč zrovna PlanToys?

Na začátku jsem se zmínila, že firma PlanToys patří mezi mé favority. V čem je ale tak unikátní? Hlavní myšlenkou této thajské firmy je udržitelný svět. Hračky, které vyrábí, jsou z kaučukového dřeva a patří tak mezi nejekologičtější. Ve své výrobě firma používá pouze lepidla bez formaldehydů a barvy na vodní bázi. Výrobky PlanToys patří mezi světově oceňované, vysoce kvalitní a ekologické hračky.

Bonus pro vás

Pokud vás tento set zaujal, mám pro vás dobrou zprávu. Díky me spolupráci s dodavateli Plan Toys v ČR mám pro vás slevu na nákup nejen této značky, ale i dalších montessori pomůcek.
Slevu ve výši 7% získáte zadáním kódu – 3Pod302019 – na webu Montessori hraček . Kód platí do 18.12.2019, tak s výběrem a nákupem neváhejte.

Recenze dalších hraček a produktů najdete ZDE.

Už jste četli i další články?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *