JAK BÝT KRÁSNÁ ZA 10 MINUT aneb Vizážistka radí

V minulém článku jsem popisovala, co je to teplákový syndrom a jaké jsou jeho příznaky. Je možné, že některé z vás zjistily, že teplákovým syndromem také trpí. Ovšem, jak z toho ven? Jak si najít ten čas? Jak to zajistit, že budu ráno vypadat krásně a svěže? O tom by měl být právě dnešní článek, ve kterém vám dám pár velmi jednoduchých, ale užitečných tipů.

Jen zdravá pleť může být krásná

Možná se to bude zdát zvláštní, ale dříve, než přejdeme k jednotlivým produktům z dekorativní kosmetiky, musím vám prozradit jedno velké tajemství. Sebelepší make-up, i kdybychom na něj měly hodiny času, nebude vypadat pěkně, pokud nebude pleť čistá a zdravá. A proto je to tou nejdůležitější věcí správná a především pravidelná péče o pleť. Správná péče znamená vhodný výběr produktů ke svému typu a druhu pleti. Rozlišujeme dva základní DRUHY pleti, u kterých se určuje jeden ze tří základních TYPŮ pleti. Pleť podle typu můžeme rozlišit na suchou, mastnou a citlivou. Druhy pleti máme tyto: mladistvá a zralá pleť. Pravidelnou péčí mám na mysli jednoduché základní kroky vždy ráno a večer – čištění, tonizace a hydratace.

Možná si už teď říkáte – ale to je přece další čas navíc! Ano, to máte pravdu.  Jedná se asi o dvě minuty ráno a o dvě minuty večer. Ale tyto čtyři minuty navíc vám do budoucna zajistí to, že nebudete muset trávit tolik času před zrcadlem. A navíc, je to jen zvyk, stejně jako čištění zubů 🙂

Obočí – opomíjený základ

Pokud máte tedy pleť správně opečovávanou a zdravou, je dobré si uvědomit, co dále je na pleti velmi důležité. Každá vizážistka vám potvrdí, že obočí patří mezi nejdůležitější část obličeje, protože rámuje celý obličej a navíc mu dává výraz. Proto doporučuji cca jednou za tři týdny či za měsíc navštívit kosmetičku, která vám obočí krásně upraví, případně nabarví. Pokud máte světlé nebo krátké řasy, může si vzít kosmetička do parády i tuto důležitou část obličeje. Dámy, a pokud tohle všechno už zvládáte, tak máte velmi podstatnou část úprav za sebou 🙂

3-2-1- hotovo!

Teď už ráno stačí jenom po správném ošetření pleti nanést make-up nebo tónovací krém. Pokud máte mastnou pleť, tak přidejte i pudr. Pokračujte řasenkou (nebojte se dát dvě tři vrstvy), troškou růže na tvářičky a zakončete třeba jen leskem na rty či pomádou. A je hotovo.

Možná se vám tyhle rady budou zdát banální, ale narovinu, někdy méně znamená více. Pokud jsme většinu času doma s dětmi, těchto pár kroků nám stačí k tomu, abychom byly stále krásné a sebevědomé.  A pokud si budeme chtít někdy vyrazit třeba s partnerem na rande, stačí přidat třeba kouřové stíny nebo červenou rtěnku a za pět minut jsme krásné a připravené.

Pro jednoduché denní líčení vám stačí jen pár pomocníků – make-up nebo tónovací krém, pudr, řasenka a balzám na rty.

Úsměv je ozdobou každé ženy

A na závěr úplně nejdůležitější rada. Nikdy, ale opravdu nikdy nenechte svůj obličej bez ÚSMĚVU, protože teprve ten z nás udělá neodolatelné krásky. Těším se na vaše ranní proměny a držím palce, ať se vám podaří dát teplákovému syndromu jednou provždy SBOHEM!

PS: Taky na tom stále pracuju 😉

Jana Maralíková, vizážistka

Už jste četli i další články?

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *