ADVENTNÍ KALENDÁŘ PRO DĚTI? VYZKOUŠEJTE NESLADKÁŘ!

Nesladkář

Otestovali jsme pro vás nesladký kalendář – Nesladkář!

Vánoce a adventní čas se nekompromisně blíží a spousta z vás už určitě přemýšlí, jak s dětmi toto období prožít a připravit je na příchod Ježíška. U nás tomu není jinak. Už asi měsíc zpátky si děti „poctivě“ vystřihují z mého pracovního produktového katalogu knížky, které si přejí. Každý večer tak za oknem čeká obálka s obrázky, a pokud by Ježíšek plánoval všechny donést, můžeme si rovnou založit vlastní knihovnu.

Přesto ale mám pocit, že jim chybí nějaký časový rámec, nějaké ohraničení, aby si mohly lépe představit, kdy Ježíšek ty knížky konečně donese. Klasicky nám k tomu slouží adventní kalendáře s okénky a čokoládkami. Ale co dělat, když chceme něco „víc“? Něco bez dobrot, ale naopak s jinou přidanou hodnotou?

Nesladkář

Letos jsem při brouzdání internetem objevila novinku s názvem „Nesladkář“. Super, říkám si. To by mohlo být ono! Protože jsou kluci ale ještě docela malí, nebyla jsem si jistá, jestli by můj duchaplný záměr úplně pobrali. Domluvila jsem se tedy s Luckou z Nesladkáře a ta mi jeden kousek zapůjčila, abych vás s ním mohla blíže seznámit. A jak tedy „nesladký kalendář“ funguje?

Jak Nesladkář funguje?

Balíček, který vám po objednání dorazí, obsahuje dvě části. První částí je vlastní nástěnný kalendář s 24 očíslovanými stranami a dalšími bonusovými tipy a úkoly. Každá strana obsahuje vždy číslo, tedy datum 1-24 a z druhé strany listu napsané úkoly a úlohy pro ten daný den.

Druhou částí je potom leporelo s motivem farmy, do kterého si děti mohou domalovávat a také vybarvovat zvířátka a obrázky dle své fantazie anebo dle úkolů z nástěnného kalendáře.

Nesladký kalendář

Leporelo

Pro koho je Nesladkář určený?

Teoreticky asi pro každého, kdo má chuť trávit se svými dětmi čas a zároveň se přitom chce společně těšit na příchod Ježíška. Osobně bych asi Nesladkář doporučila dětem až tak od 3-4 let. Nemyslím si, že by z něj třeba naše malá dvojčátka teď ještě měly takový užitek. Každopádně, pokud vás tento kalendář zaujal, mrkněte přímo na web, kde najdete další spoustu informací.

A já vám přeji, ať si společně s dětmi vychutnáte adventní čas v klidu a především v pohodě 😉

Hledáte tip na vánoční dárek? Vyzkoušejte šumivé koule do vany! Návod, jak si je připravit doma bez chemie, najdete ZDE:

Už jste četli i další články?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *